skamieniałości-janusz
moja
blank.gif

WITAM WSZYSTKICH NA MOJEJ STRONIE.


Poświęcona jest ona mojej pasji jaką jest geologia oraz paleontologia.

Geologia towarzyszy mi od 2000 roku (5 lat w Technikum Geologicznym w Krakowie oraz 5 lat na Wydziale Górnictwa i Geologii na AGH). Paleontologią natomiast zainteresowałem się na studiach, gdy natrafiłem na skamieniałości z margli kredowych Krakowa. Przypadkowe odkrycie sprawiło, że coraz intensywniej zacząłem poszukiwać okazów.
Nieocenioną pomoc uzyskałem od Pana Andrzeja Górnego z Muzeum Geologicznego AGH to właśnie dzięki niemu poznałem Pana Dr inż. Michała Krobickiego pod wodzą, którego na piątym roku broniłem tytuł magistra ("Górnokredowe stanowiska paleontologiczne jako atrakcje geoturystyczne Krakowa i okolic").
Kolejny przypadek sprawił, że poznałem Piotra, który kolekcjonował skamieniałości już od kilkunastu lat. Dzięki jego pomocy oraz radom już na samym początku postanowiłem się ukierunkować i zbierać konkretną grupę skamieniałości jaką są ramienionogi (brachiopoda). Oprócz nich w swoich zbiorach posiadam również:
- skamieniałości kredowe Krakowa i okolic,
- skamieniałości z Zalasu: amonity, ślimaki,
- zęby.
Sentyment do minerałów sprawił, że posiadam również niewielką ich kolekcję.

W dziale WYMIANA znajdują się część okazów minerałów i skamieniałości, które nagromadziłem w czasie wypraw terenowych. Przeznaczone są one na wymianę za inne okazy (głównie brachiopody) bądź publikacje (w ostateczności na sprzedaż). Jeśli kogoś zainteresuje coś z tego działu należy za pośrednictwem kontaktu przesłać tytuł podany przy zdjęciu.

blank.gif
capmain-b-left.pngcapmain-b-right.png
85,754 unikalne wizyty